План роботи соціального педагога
ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН
роботи соціального педагога
Державного навчального закладу
"Професійно- технічне училище №81"
Межуєвої Любов Володимирівни
на 2024-2025 навчальний рік
Вступ
Протягом 2023-2024 навчального року навантаження соціального педагога - 1 ставка (40 годин та тиждень), для роботи забезпечене окреме робоче місце.
Нормативно-правова база, на якій ґрунтується діяльність соціального педагога:
КонституціяУкраїни; ЗакониУкраїни: «Про освіту»,«Про загальну середню освіту»,«Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про охорону дитинства», «Про соціальні послуги», "Про внесення змін до деяких законодавчих актів Українищодопротидіїбулінгу (цькуванню)"; Наказ МОН від 22.05.2018 № 509 "Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України"; Наказ МОН від 07.02.2019 № 146 "Про створення робочої групи з розроблення нормативно-правових актів щодо забезпечення діяльності психологічної служби у системі освіти України"; Наказ МОН від 02.10.2018 № 1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами"; Лист МОН від 18.07.2019 № 1/9-462 "Про пріоритетні напрями роботи психологічної службі у системі освіти на 2019-2020 н.р."; Лист МОН від 27.06.2019 № 1/9-414 "Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок";Лист МОН від 24.07.2019 № 1/9-477 "Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України"; Лист ІМЗО від 30.10.2018 № 1/9-656 "Про перелікдіагностичних методик щодовиявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей"; Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 "Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству"; Лист ІМЗО від 15.05.2018 № 22.1/10-1529 "Про курси підвищення кваліфікації практичних психологів та соціальних педагогів"; Лист МОН від 30.05.2022 № 1/5735-22 «Про запобігання та протидіюдомашньомунасильству в умовахвоєнного стану в Україні»; Лист МОН від 12.04.2022 № 1/4068-22 «Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій Збройних сил України»; Лист МОН від 10.06.2022 № 1/6267-22 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України»; Лист МОН від 27.06.2022 № 1/7035-22 «Про підготовку до початку та особливості організації освітнього процесу в 2022/23 навчальному році»; лист МОН від 21.08.2023 №1/12492-23 « Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2023/2024 навчальному році»
І. Аналітична частина
Протягом року досліджувала проблему : «Соціально-педагогічний супровід особистості дитини в процесі формування ціннісного ставлення до себе та світу».
Головними напрямками роботи психологічної служби училища були: діагностика, профілактика, корекція, консультування, зв’язки з громадськістю, просвіта, інше (організаційно-методична, соціально-захисна функції).
На початку навчального року була проведена паспортизація груп та сформований соціальний паспорт навчального закладу, зібрані і упорядковані списки здобувачів освіти пільгових категорій. Протягом року до банку даних дітей постійно вносилися корективи. З метою визначення рівня адаптації здобувачів освіти, комфортності навчання у колективі, а також визначення рівня мотивації навчальної діяльності було проведено комплексне соціометричне дослідження (соціометрія Дж. Морено) серед здобувачів освіти.
Особливу увагу приділяла профілактичній роботі, яка є системою спільних дій усіх учасників навчально-виховного процесу. З 25 листопада по 10 грудня в училищіпроходили заходи до акції "16 днів проти насильства"; поновлено інформаційні куточки; проведено тренінгові заняття: "Геть насильство над дітьми", "Запобігання насиллю", "Ми - проти насильства", "Епідемія ВІЛ потребує дій", "Знаймо свої права - виконуймо свої обов'язки»; групові профілактичні бесіди з здобувачами освіти та викладачами: "Кримінальна і адміністративна відповідальність неповнолітніх за скоєння насильницьких дій", "Види насильства та шляхи протидії"; анкетування щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу; перегляд відеоролика "Шляхи протидії торгівлі людьми"; проведено тренінгові заняття «Протидія булінгу в дитячому середовищі», «Конфлікти та шляхи їх подолання», «Ярликам і прізвиськам –Ні» та багато інших.
З метою профілактики негативних проявів поведінки серед здобувачів освіти були проведені такі заняття :
-тренінгові заняття «СТОП булінг »,
-тренінгові заняття « Безмежний простір інтернету: плюси та мінуси»,
-тренінгові заняття « Кібербулінг. Безпечний інтернет»
З метою профілактики сексуального насилля було проведено заняття серед здобувачів освіти « Безпечні та небезпечні дотики », «Розкажи дорослому», «Безпечна поведінка з незнайомцями ».
Крім того, за участю педагогів та здобувачів освіти знято відеоряди профілактичного та просвітницького характеру : «Булінг», «Булінг очима дітей», «Права та обов’язки здобувача освіти в училищі», «10 хвилин мотивації до навчання після училища». Проведено акції до Дня толерантності та майстер-клас для здобувачів освітисоціальних категорій.
Також протягом року проводилась корекційна робота з здобувачами освіти, які знаходяться на училищному обліку та з дітьми з низьким рівнем успішності. Разом з класними керівниками проведено ряд просвітницьких заходів, а також профілактичної роботи з здобувачами освіти, які пропускали уроки без поважних причин. Було вивчено процес адаптації першокурсниківта відповідно надані консультації викладачам та батькам. Також проведено тренінгові заняття профорієнтаційного характеру та діагностичні обстеження професійних нахилів здобувачів освіти.
Проводились індивідуальні консультації з батьками, вчителями, здобувачами освіти щодо вирішення особистих проблем та надання рекомендацій. Основна тематика звернень батьків: готовність дітей до навчання та труднощі у навчанні; вікові та індивідуальні особливості розвитку, проблеми самооцінки дитини; ціннісні орієнтації, самореалізація в житті; психологічний клімат учнівського колективу, міжособистісні конфлікти; взаємовідносини в системі «вчитель-учень»; взаємовідносини в системі «батьки-діти»; професійне самовизначення здобувачів освіти; дитина у віртуальному просторі, комп’ютерна залежність; шляхи підвищення мотивації здобувачів освіти до навчання, проблеми неуспішності; проблеми лідерства у колективі.
У 2023-2024 навчальному році підібрані методичні матеріали, розроблені пам’ятки для батьків та викладачів: 10 причин чому діти нас не чують,діти та підлітки в онлайні, пам’ятки для здобувачів освіти–листівка рівності, мій улюблений світ без насильства. Поновлено методичні матеріали, зокрема методики з попередження насилля в учнівському середовищі, методики вивчення пізнавальної сфери, міжособистісних відносин, визначення рівню інтелекту, індивідуальних особливостей особистості, опитувальники та анкети з профілактичної роботи (тютюнопаління, обізнаність з проблеми ВІЛ/СНІДу), проективні методики. Підібраний інформаційно-методичний матеріал з питання профілактики девіантної поведінки здобувачів освіти.
Налагоджена співпраця із головним спеціалістом Павлоградськоїрайонної ради, щодо роботи з неблагополучними сім’ями; взаємодія з представниками Ювенальної превенції та Національноїполіції.
ІІ. Цілепокладаючачастин
Основні напрями роботи соціального педагога
у 2024- 2025 н.р.
Основною метою моєї роботи є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно-морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини ( соціальний, психолого-педагогічний та моральний ) у її життєвому просторі.
Переді мною, як соціальним педагогом, стоять основні такі завдання:
- Забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального та морального здоров’я особистості;
- Формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально-значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і моральної поведінки;
- Створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей дитини, її позитивного потенціалу в соціально корисних сферах життєдіяльності, її пристосованості до життя, попередження тупикових ситуацій в особистому розвитку;
- Надання комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги і підтримки.
У наступному навчальному році планую продовжувати досліджувати проблему «Соціально-педагогічний супровід особистості дитини в процесі формування ціннісного ставлення до себе та світу»
Основні завдання в роботі соціального педагога:
1. Соціально-педагогічне дослідження з метою виявлення соціальних та особистісних потреб та проблем учасників освітнього процесу.
2. Охорона дитинства та соціальна підтримка сімей.
3. Створення належних умов для оптимального розвитку творчої особистості дитини в умовах полікультурного середовища.
4. Сприяння формуванню позитивного світосприйняття, самосприйняття та взаємосприйняття в учасників освітнього процесу, їх шанобливому ставленню одне до одного та досягненню співпраці.
5. Формування навичок здорового способу життя у здобувачів освіти.
6. Здійснення професійної орієнтації старшокласників.
7. Проведення заходів з підготовки здобувачів освіти до самостійного життя та створення сім’ї.
8. Виявлення сімей та окремих дітей та підлітків, які потребують соціального захисту.
9. Соціалізація дітей у суспільстві.
10. Сприяння у створенні позитивного мікроклімату, сприятливого для навчання, спілкування та всебічному розвитку всіх учасників освітнього процесу.
ІІІ. ЗМІСТОВА ЧАСТИНА
№ зп |
Напрями діяльності з учасниками освітнього процесу закладу освіти. Види та форми роботи |
Термін проведення |
Цільова група/аудиторія |
Відмітка про виконання |
1.ДІАГНОСТИКА |
||||
1.1. |
Складання соціальних паспортів груп та училища |
Вересень, січень |
Здобувачіосвіти I-III курс
|
|
1.2. |
Складання списків категорійних дітей. Уточнення та внесення змін у списки категорійних дітей |
Вересень, січень |
Здобувачі освіти пільгової категорії |
|
1.3. |
Моніторинг позаурочної зайнятості дітей пільгових категорій з метою залучення до гурткової роботи |
Жовтень, лютий |
Здобувачі пільгової категорії |
|
1.4. |
Виявлення здобувачів освіти, які потребують підвищеної педагогічної уваги |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс
|
|
1.5. |
Вивчення особливостей соціально-адаптаційного періоду першокурсників та їх психолого-педагогічний супровід |
Жовтень-листопад
|
Здобувачі освіти I курсу |
|
1.6. |
Проведення соціометричного дослідження міжособистісних взаємин дітей у колективах ровесників для з’ясування і усунення причин їх порушень |
Жовтень, лютий
|
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.7. |
З’ясування мотивів девіантної поведінки здобувачів освіти. Відвідування уроків в проблемних групах. Заповнення індивідуальних карток на дитину з девіантною поведінкою |
Жовтень
|
Соціальний педагог
|
|
1.8. |
Анонімне анкетування здобувачів освіти про випадки булінгу (цькування) в училищі. |
Кожного півріччя |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.9. |
Дослідження ставлення учнів до здорового способу життя (анкетування) |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.10. |
Анкетування здобувачів освіти для визначення соціальних тем, які вони пропонують для обговорення |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.11. |
Анкетування батьків здобувачів освіти для виявлення проблем у вихованні та навчанні дітей |
Протягом року |
Батьки |
|
1.12. |
Створення банку даних про здобувачів освіти, схильних до правопорушень |
Вересень, січень |
Здобувачі освіти I-III курс
|
|
1.13. |
Тестування та анкетування здобувачів освіти з метою виявлення кола інтересів та нахилів |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.14. |
Дослідження особливостей формування обдарованих дітей |
Лютий
|
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.15. |
Визначення ціннісних орієнтацій здобувачів освіти (тренінги, анкети) |
Лютий, квітень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.16. |
Соціальне інспектування дітей напівсиріт |
Березень
|
Здобувачі освіти пільгових категорій |
|
1.17. |
Дослідження серед учасників навчально-виховного процесу за запитами адміністрації |
Протягом року
|
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.18. |
Вивчення громадської думки здобувачів освіти, батьків, педагогічного колективу з різних питань життя училища |
Протягом року |
Здобувачі освіти, батьки, педагоги |
|
2.КОРЕКЦІЯ (КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВА ФУНКЦІЯ) |
||||
2.1. |
Корекційно-відновлювальне заняття з елементами тренінгу Скажемо «ні!» негативним емоціям |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.2. |
Корекційно-розвивальна програма «Кроки до дорослості» |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.3. |
Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота з здобувачами освіти, схильними до суїцидальних намірів |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.4. |
Корекційні заняття з здобувачаим освіти, схильними до правопорушень |
Протягом року |
Здобувачі освіти, схильні до правопорушень |
|
2.5. |
Корекційні заняття з здобувачаим освіти «групи ризику» |
Протягом року |
Здобувачі освіти «групи ризику» |
|
2.6. |
Корекційно-розвивальна програма «Попередження агресивності у дітей підліткового віку» |
Березень |
Здобувачі освіти I-II курс |
|
3.ПРОФІЛАКТИКА, У ТОМУ ЧИСЛІ РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК |
||||
3.1. |
Облік відвідування здобувачами освіти навчальних занять та запобігання дитячій бездоглядності |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.2. |
Участь в організації та проведенні рад профілактики |
1 раз в місяць |
Здобувачі освіти, схильні до правопорушень |
|
3.3. |
Залучення здобувачів освіти до активної діяльності за інтересами (спортивної, трудової, музичної тощо) |
Вересень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.4. |
Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу |
16-20 вересня |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.5. |
Інтеративні заходи з здобувачами освіти до Всесвітнього дня дітей |
20 листопада |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.6. |
Масові заходи в рамках акції «16 днів проти насильства» |
25 листопада-10 грудня |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.7. |
Профілактика проявів стійкої соціальної дезадаптації учнів |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.8. |
Рекомендації по запобіганню та протидії насиллю щодо дитини |
Жовтень |
Здобувачі освіти, батьки, викладачі |
|
3.9. |
Проведення заходів до Європейського дня протидії торгівлі людьми |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.10. |
Заняття з елементами тренінгу «Булінг та кібербулінг – реальна проблема сьогодення» |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.11. |
Тематичні заходи «СНІД! Не залишаймося байдужими!» |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.12. |
Перегляд відеоролика «Не смійся з мене» до Міжнародного дня людей з особливими потребами |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.13. |
Ознайомлення дітей з їх соціальними правами та обов’язками |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.14. |
Проведення бесід, годин спілкування з інтернет-безпеки до Дня безпечного інтернету
|
Лютий |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.15. |
Профілактичні бесіди, заняття, тренінги з питань здорового способу життя |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс
|
|
3.16. |
Профілактика правопорушень серед неповнолітніх |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
3.17. |
Проведення заходів до Всесвітнього дня без тютюну |
Квітень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
4.КОНСУЛЬТУВАННЯ |
||||
5.1. |
Надання рекомендацій викладачам щодо соціальної паспортизації груп |
Вересень, лютий |
Класні керівники |
|
5.2. |
Консультування батьків і класних керівників стосовно адаптації першокурсників |
Протягом року |
Батьки, класні керівники |
|
5.3. |
Надання рекомендацій, щодо вирішення конфліктних ситуацій |
Постійно |
Здобувачі освіти, вчителі, батьки |
|
5.4. |
Проведення групових консультацій з здобувачами освіти за результатами групової діагностики |
Протягом року
|
Здобувачі освіти I-III курс
|
|
5.5. |
Надання рекомендацій щодо регулювання стосунків у колективах, щодо ефективного розподілу ролей в органах учнівського самоврядування та залучення здобувачів освіти до роботи в гуртках секціях |
Протягом року
|
Класні керівники
|
|
5.6. |
Консультації батьків з питань соціального статусу дитини в колективі однолітків |
Постійно
|
Батьки, здобувачі освіти I-III курс
|
|
5.7. |
Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей |
Постійно
|
Батьки, здобувачі освіти I-III курс |
|
5.8. |
Консультування батьків з питань соціальних пільг і гарантій |
Протягом року
|
Батьки, здобувачі освіти I-III курс |
|
5.9. |
Консультації з батьками новоприбулих учнів |
Протягом року |
Батьки, здобувачі освіти I-III курс |
|
5.10. |
Консультування з питань вибору професії (дітей пільгових категорій з метою надання допомоги у працевлаштуванні) |
Лютий-квітень |
Здобувачі освіти пільгової категорії |
|
6.ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ |
||||
6.1. |
Відвідування здобувачів освіти, які пропускають заняття в училищі без поважних причин |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.2. |
Відвідування здобувачів освіти вдома, бесіди з батьками. Обстеження житлово-побутових умов проживання здобувачів освіти пільгових категорій та соціально-незахищених. Складання відповідних актів |
Протягом року |
Здобувачі освіти пільгових категорій |
|
6.3. |
Співпраця із головним спеціалістом Павлоградської районної ради щодо роботи з неблагополучними сім’ями |
Протягом року
|
Члени комісії
|
|
6.4. |
Відвідування сімей, які потребують підвищеної педагогічної уваги
|
Протягом року
|
Соціальний педагог, практичний психолог |
|
6.5. |
Взаємодія з представниками Ювенальної превенції |
Згідно запитів |
Педагогічні працівники |
|
7.ПРОСВІТА |
||||
7.1. |
Виступи на батьківських зборах, опитування, анкетування |
За запитом класних керівників |
Батьки, здобувачі освіти |
|
7.2. |
Участь у загальношкільних батьківських зборах
|
Жовтень |
Адміністрація школи, викладачі, батьки, соціальний педагог |
|
7.3. |
Тиждень соціально-психологічного супроводу |
|
Здобувачі освіти I-III курс |
|
7.4. |
Виступи на батьківських зборах, опитування, анкетування
|
За запитом класних керівників |
Батьки, класний керівник, соціальний педагог |
|
7.5. |
Інформування щодо прав і потреб дітей, особливостей взаємодії із сім’єю здобувача освіти, недопустимості жорстокого поводження з дітьми |
Протягом року |
Педагогічні працівники |
|
7.6. |
Формування навичок виявлення ознак перебування дитини в складних життєвих обставинах та відповідного реагування |
Протягом року |
Педагогічні працівники |
|
7.7. |
Формування толерантного ставлення до дітей з різних сімей |
Постійно |
Педагогічні працівники |
|
7.8. |
Попередження феномену професійного вигорання |
Протягом року |
Педагогічні працівники |
|
7.9. |
Участь в педагогічних радах, нарадах при директорі
|
Протягом року
|
Адміністрація училища, викладачі, соціальний педагог |
|
7.10. |
Роз’яснення прав і обов’язків дітей та дорослих
|
Жовтень, листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
7.11. |
Інформування про сутність жорстокого поводження й насильства та про порядок звернення в установи, організації у випадку потрапляння в такі ситуації |
Листопад-грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
7.12. |
Надання інформації про місцеві, регіональні, всеукраїнські телефони довіри та обов’язкове розміщення цієї інформації в закладі освіти |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
7.13. |
Організація й проведення заходів з формування навичок усвідомленого батьківства |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
7.14. |
Інформування батьків щодо можливостей надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами |
Протягом року
|
Соціальний педагог |
|
7.15. |
Участь у навчально-методичних семінарах соціальних педагогів та практичних психологів |
Протягом року
|
Соціальні педагоги, практичні психологи |
|
7.16. |
Активізація соціального і професійного самовизначення з використанням відеоматеріалів, профорієнтаційних ігор, диспутів |
Лютий
|
Здобувачі освіти I-III курс |
|
8.ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА, СОЦІАЛЬНО-ЗАХИСНА ФУНКЦІЇ |
||||
8.1. |
Складання та затвердження річного плану роботи |
До 05.09. |
Соціальний педагог |
|
8.2. |
Оформлення щоденної документації |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
8.3. |
Підготовка тестових бланків для діагностики, анкетування |
Постійно |
Соціальний педагог |
|
8.4. |
Підготовка навчальних, розвивальних, профілактичних заходів |
За окремим планом |
Соціальний педагог |
|
8.5. |
Написання статистичних звітів |
В кінці навчального року |
Соціальний педагог |
|
8.6. |
Методичні об’єднання |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
8.7 |
Самопідготовка |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
8.8. |
Консультації в навчально-методичних та наукових центрах |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
8.9. |
Робота з документами |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
9.0. |
Проведення/участь в благодійних акціях |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
Соціальний педагог: Любов МЕЖУЄВА
№ з/п |
Напрями діяльності з учасниками освітнього процесу закладу освіти |
Термін проведення |
Цільова група/аудиторія |
Відмітка про виконання |
1. |
Діагностика |
|
|
|
1.1 |
Соціальна паспортизація училища(виявлення категорійних здобувачів освіти та сімей). |
2-3 тиждень Вересень Січень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.2 |
Щорічний громадський огляд стану навчання, виховання, оздоровлення дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, дітей-інвалідів та дітей з проблемних сімей |
Вересень |
Здобувачі освіти пільгових категорій |
|
1.3 |
Відвідування уроків з метою спостереження за здобувачами освіти, що потребують соціально-педагогічного супроводу. |
Протягом року (за потребою) |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.4 |
Виявлення дітей «групи ризику» (методика М.Рожков, М.Ковальчук). |
Вересень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.5 |
Соціометричні дослідження (Дж.Морено) |
Вересень- жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.6 |
Вивчення тривожності (мет.Філіпса.) |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.7 |
Дослідження показників і форм агресії (Басса -Дарки). |
Протягомроку. За потреби |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.8 |
Визначення рівня самооцінки «Самооцінка». |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.9 |
Визначення актуальних переживань,труднощів,конфліктів. Методика «Незакінчене речення» Пономаренко. |
Жовтень Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.10 |
Опитувальник « Моя група»(методика Гільбух). |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.11 |
Вивчення обізнаності проблеми ВІЛСНІДу. |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.12 |
Дослідження ціннісних орієнтирів здобувачів освіти (профорієнтаційна робота) (методика ДДО Клімова). |
Грудень, квітень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
1.13 |
Уточнення та корегування соціальної паспортизації училища |
До 20 січня |
УОП |
|
1.14 |
Діагностика для підлітків ,що мають труднощі в стосунках з батьками «Підлітки про батьків»(методика Шафера). |
Лютий |
Здобувачі освіти I-III курс, батьки , класний керівник. |
|
1.15 |
Визначення рівня адаптованості здобувачів освіти..Анкета « Ваша дитина». |
Протягом року |
Батьки |
|
1.16 |
Діагностика рівня емоційного вигорання за методикою В.В.Бойко. |
Березень |
Педагогічний колектив |
|
1.17 |
Визначення нахилу до різних сфер діяльності. Тест для здобувачів освіти« Нахили до професії» ( г. « Психолог №5, 2010). |
Травень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2. |
Профілактика, у тому числі розвиток соціальних навичок |
|
|
|
2.1 |
Заняття з елементами тренінгу « Мої права і обов'язки». |
Вересень |
Здобувачі освіти I курсу |
|
2.2 |
Перегляд відеороликів « Права дитини в Україні». |
Вересень |
Здобувачі освіти I курсу |
|
2.3 |
Акція « 16 днів проти насильства» ( за окремим планом). |
Листопад Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.4 |
Заняття з елементами тренінгу «Від миру вдома до миру в світі». |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.5 |
Заняття з елементами тренінгу Толерантність до інших і до себе. |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.6 |
Заняття з елементами терапії « Подорож до планети «Комп’ютери»». |
Лютий |
Здобувачі освіти I курсу |
|
2.7 |
Заняття з елементами тренінгу « Інтернет – за і проти» |
Лютий |
Здобувачі освіти I-II курс |
|
2.8 |
Заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми». Перегляд профілактичного відеоролику. |
Квітень |
Здобувачі освіти I-III курс,соціальний педагог |
|
2.9 |
Ігри для зняття втоми , напруги, депресії». |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.10 |
Тренінгове заняття з здобувачами освіти « Здоровий спосіб життя: курити чи ні» |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс , соціальний педагог |
|
2.11 |
Заняття з елементами тренінгу «Цінності життя». |
Листопад |
Здобувачі освіти I-III курс, соціальний педагог |
|
2.12 |
Заняття з елементами тренінгу «Здоров ‘я – найвища цінність». |
Березень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.13 |
Перегляд профілактичного відеофільму. Перегляд відеоролику « СНІД?» |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс, соціальний педагог |
|
2.14 |
Тренінг «Психологічне розвантаження в умовах війни». |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.15 |
Заняття з елементами тренінгу « Ти – особливий». |
Листопад |
Здобувачі освіти I курс, соціальний педагог |
|
2.16 |
Заняття з елементами тренінгу «Ти і твої друзі». |
Квітень |
Здобувачі освіти I-II курс , соціальний педагог |
|
2.17 |
Профорієнтаційне заняття « Ти стоїш перед вибором» |
Квітень – Травень |
Здобувачі освіти III курсу, соціальний педагог |
|
2.18 |
Заняття з елементами тренінгу « Такий лише я один». |
Травень |
Здобувачі освіти I-II курс , соціальний педагог |
|
2.19 |
Заняття з елементами тренінгу «Складові гарного настрою». |
Квітень – травень |
Здобувачі освіти I-II курс , соціальний педагог |
|
2.20 |
Заняття з елементами тренінгу «Як уникнути стресу». |
Лютий – березень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.21 |
Заняття з елементами тренінгу «Конфлікт. Шляхи вирішення конфліктів». |
Березень |
Здобувачі освіти I-III курс, соціальний педагог |
|
2.22 |
Заняття з елементами тренінгу « Будь чемним». |
Січень |
Здобувачі освіти Iкурс, соціальний педагог |
|
2.23 |
Заняття з елементами тренінгу « Правильний вибір професій – шлях до успіху» |
Квітень-Травень |
Здобувачі освіти I-III курс, соціальний педагог |
|
2.24 |
Заняття з елементами тренінгу « Попереду у нас самосиійне життя». |
Травень |
Здобувачі освіти III курсу, соціальний педагог |
|
2.25 |
Заняття з елементами тренінгу для родин військовослужбовців «Правила щасливої родини». |
Вересень |
Батьки |
|
2.26 |
Заняття з елементами тренінгу «Що таке булінг» |
Жовтень |
Здобувачі освіти Iкурсу |
|
2.27 |
Заняття з елементами тренінгу «Як розпізнаним булінг і до кого звернутися за допомогою». |
Вересень |
Педагоги , Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.28 |
Заняття з елементами тренінгу « Стоп булінг». |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.29 |
Тренінг « Протидія булінгу» |
Жовтень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
2.30 |
Заняття з елементами тренінгу « Як допомогти дитині в стані стресу». |
Протягом року |
Педагоги |
|
3. |
Навчальна діяльність |
|
|
|
3.1 |
Формування правової культури серед здобувачів освіти. Ознайомлення здобувачів освіти з Конвенцією ООН про права дитини. |
Жовтень |
Здобувачі освіти I курсу |
|
3.2 |
Майстер клас «Формування емоційної стійкості педагога». |
Листопад |
Педагоги |
|
3.3 |
Формування психологічної культури педагогів з питань психології, її практичного використання в організації освітнього процесу. |
Грудень |
Педагоги |
|
3.4 |
Формування моделі поведінки, або як поводити себе в конфліктній ситуації з різними типами людей. |
Лютий |
Педагоги,батьки |
|
3.5 |
Підвищення соціальної грамотності батьків у вихованні дитини. Бесіди « Взаємини в сім ї», « Можливі наслідки жорстокого поводження з дітьми , насильства.» |
Березень |
Батьки |
|
4. |
Консультування |
|
|
|
4.1 |
Індивідуальні консультації з питань охорони дитинства, дотримання соціальних гарантій здобувачам освіти та сім’ям пільгових категорій, особливостей та алгоритму роботи з здобувачами освіти та батьками із проблемних сімей. |
Протягом навчального року, вівторок |
Працівники училища, здобувачі освіти, батьки (або особи, що їх замінюють) |
|
4.2 |
Індивідуальне консультування батьків , діти яких навчаються наIII курсі. |
Січень |
Соціальний педагог |
|
4.3 |
Індивідуальні та групові консультації для батьків і педагогів на тему : «Навчання під час війни». |
Вересень |
Педагоги, батьки, здобувачі освіти |
|
4.4 |
Консультативні бесіди з здобувачами освіти «групи ризику», дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування. |
Протягом навчального року |
Здобувачі освіти цих категорій |
|
4.5 |
Зустріч – консультування викладачів з професійних проблем: проблем адаптації здобувачів освіти до нових умов навчання та виховання;причини неуспішності;дозвілля дітей;мотивація навчання;вихід з конфліктних ситуацій. |
Протягом року |
Педагоги |
|
4.6 |
Консультативні бесіди з особистих питань. |
Протягом навчального року |
Здобувачі освіти |
|
4.7 |
Соціально – педагогічна допомога здобувачам освіти , що мають проблеми в навчання та поведінці. |
Протягом навчального року |
Соціальний педагог, викладачі, батьки |
|
4.8 |
Групове психологічне консультування здобувачів освіти з проблем: адаптації до нових умов навчання та вихованняпідготовка до ДПА, НМТ,девіантної поведінки;схильності до суїциду;профконсультування;залежності (наркотичної, комп’ютерної, телевізійної)передекзаменаційний стрес;особливості підліткового вікуміжособисті, самооціночні проблеми здобувачів освіти;взаємини в системі «батьки-діти»взаємини в системі «педагоги-діти». |
Протягом навчального року |
Учасники освітнього процесу |
|
4.9 |
Групові консультації «Особливості набуття першокурсниками соціальних навичок. Роль батьків у досягненні позитивних результатів» |
Жовтень-Грудень |
Викладачі, батьки, соціальний педагог |
|
4.10 |
Консультації для батьків щодо труднощів у сімейному вихованні |
Протягом навчального року, вівторок |
Батьки |
|
4.11 |
Консультування батьків з питань виховання та навчання дітей: труднощі адаптаційного періоду;готовності дитини до навчання в нових умовах;проблеми в навчанні;труднощі взаємостосунків з дітьми;жорстокості та насильства в сімейному та дитячому середовищі; професійний вибір;дозвілля дітей;схильності, здібності дітей;культура поведінки;складних життєвих ситуацій; страхів; їх залежності;тісних контактів з вчительським колективом та постійної співпраці;підліткового суїциду. |
Протягом року |
Батьки |
|
4.12 |
«Алгоритм дій педагогічного працівника у разі виявлення фактів порушення прав дитини в навчальному закладі або фактів насильства в учнівському середовищі чи в сім’ї здобувача освіти». |
Протягом навчального року |
Педагогічні працівники училища |
|
4.13 |
Консультативні бесіди за результатами діагностики. |
Протягом навчального року |
Викладачі, батьки,здобувачі освіти I-III курс |
|
4.14 |
Консультування ВПО. |
Протягом навчального року |
Учасники цієї категорії |
|
4.15 |
Консультування «Мої друзі. Недопустимість образ,погроз, насналля». |
Січень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
5. |
Звязки з громадськістю |
|
|
|
5.1 |
Забезпечення норм охорони та захисту прав дітей та підлітків, представлення їх інтересів у різноманітних інстанціях. |
Протягом навчального року за потребою |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
5.2 |
Уточнення даних про соціальні служби. |
Вересень |
Соціальний педагог |
|
5.3 |
Здійснення соціального патронажу сімей. |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
5.4 |
Складання списків літньої занятості здобувачів освітисоціальних категорій |
Травень |
Соціальний педагог |
|
6. |
Просвіта |
|
|
|
6.1 |
Попередження та профілактика негативних явищ в учнівському та сімейному середовищі, в т.ч. жорстокого поводження, правопорушень, вживання психотропних речовин, торгівлі людьми (дітьми), порушення прав людини. |
Протягом року |
Викладачі, батьки, соціальний педагог |
|
6.2 |
Виставка малюнків « Я маю право…»(ознайомлення з Конвенцією ООН про права дитини);перегляд відеоролику « Я маю право на права». |
Вересень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.3 |
Бесіда «Про адміністративну відповідальність батьків за порушення прав дитини». |
Протягом навчального року |
Батьки, соціальний педагог |
|
6.4 |
Заняття з елементами тренінгу « Попередження інтернет – залежності». |
Січень |
соціальний педагог, викладачі |
|
6.5 |
Тренінг «Тривога – це не для нас». |
Протягом року |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.6 |
Заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми». Перегляд просвітницького відеоролику. |
Квітень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.7 |
Заняття з елементами тренінгу « Протидія булінгу в молодіжному середовищі». |
Березень |
Здобувачі освіти , педагоги |
|
6.8 |
Тренінг « Вирішуємо конфлікти мирним шляхом». |
Лютий |
Педагоги |
|
6.9 |
Заняття з елементами тренінгу «Конфлікт і спілкування». |
Лютий |
Педагоги, адміністрація,соціальний педагог |
|
6.10 |
Практикум для батьків « Як не допустити інтернет – залежності дитини». |
Грудень |
Батьки |
|
6.11 |
Заняття з елементами тренінгу «7 квітня – Всесвітній день здоров’я». |
Квітень |
Здобувачі освіти I-III курс , класні керівники |
|
6.12 |
Відверта розмова « Здорове харчування підлітка» |
Лютий |
Здобувачі освіти I-III курс, класні керівники |
|
6.13 |
Тренінг для педагогів « Як допомогти викладачу зберегти своє здоровя та подолати стрес». |
За потреби Протягом року |
Педагоги |
|
6.14 |
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: ( 1 грудня) Лекція « Що таке СНІД». |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.15 |
Перегляд профілактичного відеофільму. Перегляд відеоролику « Що таке СНІД. Шляхи передачі?» |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс |
|
6.16 |
Батьківські збори «Свобода і відповідальність – це «зріла свобода». |
Протягом року |
Батьки |
|
6.17 |
Тренінг «Збереження духовного, морального, та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу». |
Протягом року |
Педагоги |
|
6.18 |
Бесіда « Профілактика туберкульозу». |
Березень |
Здобувачі освіти |
|
6.19 |
Заходи до Дня Матері та Дня сім’ї (виховання поваги до батьків, підвищення авторитету сім’ї, формування розуміння відповідального батьківства) |
Травень |
Здобувачі освіти I-III курс, соціальний педагог |
|
6.20 |
Виставка малюнків та Родинних дерев. |
Травень |
Здобувачі освіти I-III курс , класні керівники, |
|
6.21 |
Заняття з елементами тренінгу «Цінності сімейного життя» |
Травень |
Батьки |
|
6.22 |
Виставка малюнків « Мої права у кольорах веселки» до Дня спільних дій в інтересах дітей.» |
Грудень |
Здобувачі освіти |
|
6.23 |
Лекція « 3 грудня – день інвалідів». |
Грудень |
Здобувачі освіти I-III курс , соціальний педагог |
|
6.24 |
Виступ «Права та обов’язки батьків». |
Листопад |
Батьки |
|
7. |
Інше (організаційно-методична, соціально-захисна функції) |
|
|
|
7.1 |
Проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти |
06.09.2023 |
Здобувачі освіти |
|
7.2 |
Проведення цільових інструктажів життєдіяльності здобувачів освіти |
Грудень, червень( перед канікулами) |
Здобувачі освіти |
|
7.3 |
Участь у інтернет – конференціях. Робота над написання статей до газет , журналів , книг. |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
7.4 |
Участь у загальноучилищних батьківських зборах. |
Два рази на рік (за окремим планом) |
Батьки ,викладачі, дирекція училища |
|
7.5 |
Оформлення та поновлення документації по соціально-педагогічному супроводу освітнього процесу |
Вересень, протягом навчального року |
Соціальний педагог |
|
7.6 |
Підбір діагностичного інструментарію, оформлення наочностей та роздаткового матеріалу для проведення заходів просвітницького та профілактичного характеру. |
Протягом навчального року за потребою |
Для педагогічних працівників, здобувачів освіти, батьків |
|
7.7 |
Оформлення та поновлення інформаційного куточку психологічної служби училища. |
Вересень; (протягом навчального року) |
Соціальний педагог |
|
7.8 |
Участь в методичних об’єднанняхсоціальних педагогів . |
Згідно плану |
Соціальний педагог |
|
7.9 |
Участь в підготовці, проведенні, роботі семінарів-практикумів для соціальних педагогів |
Згідно плану |
Соціальний педагог |
|
7.10 |
Заповнення протоколів індивідуальних та групових консультацій ,діагностики. |
Протягом року |
Соціальний педагог |
|
7.11 |
Підготовка та презентація авторських проектів, розробок, творчих робіт. |
Протягом навчального року |
Соціальний педагог |
|
7.12 |
Участь в методичних заходах, конкурсах спеціалістів психологічної служби системи освіти. |
Згідно плану |
Соціальний педагог |
|
7.13 |
Складання плану на рік , на місяць. Погодження планів. |
Протягом навчального року |
Соціальний педагог |
|
7.14 |
Заповнення щоденної документації. |
Протягом навчального року |
Соціальний педагог |
|
7.15 |
Розробка рекомендацій викладачам, батькам, здобувачам освіти. |
Протягом навчального року |
Соціальний педагог |
|
7.16 |
Методичне об’єднання «Підведення підсумків діяльності у 2024-2025 н.р.». |
Травень |
Працівники психологічної служби |
|
Соціальний педагог: Любов МЕЖУЄВА