A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Професійно-технічне училище №81"

Протидія злочинності

Нацполіція інформує:  

Попередження правопорушень

рф залучає неповнолітніх до участі у війні проти України

   Згідно з даними правоохоронних органів України рф залучає неповнолітніх до участі в збройному конфлікті у ролі шпигунів та коректувальників обстрілів, а також до кампанії примусової мобілізації українських громадян на тимчасово окупованих територіях.

    Для вербування дітей використовується низка інструментів: від відеоігор до мілітаризації освіти. Окрім того, зафіксовано факти спонукання дітей до участі в збройному конфлікті, а саме:

 облаштування блокпостів, використання як шпигунів, вербування російськими військовими.

      Дітей залучають до збору інформації про переміщення або розміщення ЗСУ. Злочини проти основ національної безпеки України посягають не тільки на безпеку держави, а й на національну безпеку загалом, яка, відповідно до Закону “Про основи національної безпеки України”, визначається як рівень захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якого забезпечується сталий розвиток суспільства  Для інших злочинів, які також спрямовані тим чи іншим чином проти безпеки держави, на відміну від злочинів проти основ національної безпеки України, не є характерними відверто антидержавницькі мотиви та мета підірвати або – послабити Українську державу, змінити її конституційний лад, завдати істотної шкоди її безпеці. При визначенні видів злочинів проти основ національної безпеки України слід виходити, передусім, із зазначеного вище Закону, згідно з яким загроза національній безпеці України може здійснюватися у різних сферах. Залежно від цього розрізняють злочини:

   Як відомо до кримінальної відповідальності притягуються особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16років.

  Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років (вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, зґвалтування, хуліганство та інші). Що стосується кримінальної відповідальності дітей віком до 14 років, вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру.

 Штраф. Цей вид застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути накладене стягнення.

• Громадські роботи, виправні роботи. Можуть бути застосовані до неповнолітнього у віці від шістнадцяти років..

• Арешт – утримання неповнолітньої особи в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах. Арешт може застосовуватися до неповнолітніх, які досягли16-річного віку на момент винесення вироку. Термін – від п’ятнадцяти до сорока п’яти діб.

• Позбавлення волі на визначений термін.

В яких випадках передбачене покарання у вигляді позбавлення волі Варто також відзначити, що таке покарання неповнолітні відбувають в спеціальних установах.

                          

                           Кримінальна відповідальність
Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:
- ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
- ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
та інші.

      Російські спецслужби вербують неповнолітніх на вчинення диверсій через соціальні мережі, зокрема Telegram, WhatsApp, Signal.

    Тому основою захисту дитини від небезпек в Інтернеті є встановлення з нею міцних довірливих стосунків та навчання безпечній комунікації в соціальних мережах. Саме побудова довірливих стосунків відіграє велику роль у захисті дитини від небезпек. Оскільки завжди знайдеться спосіб, як обійти обмеження в інтернеті: збрехати про свій вік при реєстрації, використати анонімне вікно у браузері чи навіть зламати спеціальні налаштування.  

      А програми батьківського контролю в цьому випадку захищають від проведення небажаних платежів, для мінімізації спливаючих вікон та інших неприємностей, які можуть трапитись в мережі. Особливо важливо встановлювати такі програми для захисту дітей молодшого віку в інтернеті. Батьківський контроль дозволяє встановлювати обмеження на час використання гаджета, обмеження на запуск та завантаження програм, обмежувати перегляд певних вебсторінок чи матеріалів, здійснювати фільтрацію інформації.

Це можуть бути технічні налаштування:

у самому пристрої – на телефонах, планшетах, ноутбуках та комп’ютерах;

• у пошукових системах,

• додаткові програми

• у розважальних мережах (Google Play, iTunes, Youtube тощо).

    Ці налаштування допомагають обмежити доступ дитини до додатків та сайтів, які не відповідають її віку, дізнаватись, скільки часу дитина витрачає на певні додатки та що це за додатки, а також встановлювати ліміти на час їхнього використання (наприклад, можна відключити доступ до розважальних додатків на час навчання та час сну).

     Крім того, батьківський контроль дозволяє захищати обліковий запис дитини, вмикати безпечний пошук (не видає сайти зі шкідливим контентом). І, зрештою, те, що не стосуються безпеки, але турбує багатьох батьків – налаштуванням батьківського контролю можна обмежити доступ дітей до використання платних додатків.

Як встановити батьківський контроль на комп’ютері чи ноутбуці?

Налаштування – облікові записи – додати члена сім’ї – додати дитину.

 

 Поради для батьків:
- Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
- Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
- Контролюйте дотримання комендантської години;
- При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

 


Поради для підлітків:
- Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;
- Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;
- Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;
- При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора