Волонтерський рух
Волонтер (від лат. „voluntarius” – воля, бажання, від англ. „voluntary” – добровільний, доброволець, йти добровільно) – це особа, яка за власним бажанням допомагає іншим.
Як свідчить європейський досвід, волонтерський рух – це одна з найефективніших форм роботи з молоддю. Він є невичерпним джерелом набуття громадянської освіти, дає можливість реалізувати себе у служінні суспільству.
Питання виховання учнів цікавило педагогів у всі часи. Сьогодні старшокласники – це майбутнє нашої держави. Навчальний заклад закладає основи патріотизму, працелюбності, моральності, толерантності. На жаль, у наш час стрімкого розвитку науки і техніки, комп’ютеризації спостерігаємо багато недоліків у формуванні цих якостей. Тому відродження волонтерського руху є актуальною проблемою сьогодення.
З вересня місяця почав працювати сектор "Волонтерський рух". Моїм першочерговим завданням, як куратору руху, було створення учнівського активу волонтерського загону, який отримав назву "Забуті герої війни".
Спільно з куратором руху Калюх О. В. та учнями загону було розроблено та затверджено програму, статут волонтерського руху.
Соціальний проект "Забуті герої війни"
Програма волонтерського загону "Забуті герої війни"
Статут волонтерського загону "Забуті герої війни"
Учасники волонтерського руху "Забуті герої війни" активно долучилися до масових заходів, що проходили в рамках обласної програми з нагоди 70-річчя з дня визволення Дніпропетровщини від фашистських загарбників. В рамках програми було проведено та прийнято участь в таких заходах:
Відвідали шкільний музей бойової слави Юр’ївської середньої загальноосвітньої школи ім. Героя Радянського СоюзуД. П. Запорожченка
В планах юних патріотів відшукати досі невідомі сторінки чи подробиці з воєнної та повоєнної минувшини рідного краю, земляків. Згідно програми волонтерського руху виконали таку роботу:
Проведено рейд з метою виявлення поховань ветеранів Великої Вітчизняної війни, що потребують допомоги та відновлення
Волонтери загону "Забуті герої війни" ДНЗ "ПТУ №81" доглядають за могилами ветеранів Великої Вітчизняної війни, невідомих солдат, солдатських вдів. Результатом пошукової роботи було находження могили Мельник К. Х., яка була жінкою померлого під Смоленськом та матір'ю померлого під Москвою в роки Великої Вітчизняної війни.